TÜRKİYE CANIM FEDA TARIM FUARI 27-30 MAYIS 2010 KARAEVLİ KÖYÜ-TEKİRDAĞ


  Üye Olacağım | Şifremi Unuttum Email Adresi : Şifre :  
www.saraytarim.gov.tr Sitesine Dönmek İçin Tıklayın
Forum Anasayfa | Site Anasayfa | Kategori Dökümü | Facebook | Chat | Tavsiye Et | Sunumlar | Videolar | Radyo | Tarım TV | Bilgi Edinme


Forumda Ara :
Diz :
Forum Hızlı Menu :
Forum >> İlçemiz, beldelerimiz ve köylerimiz >> Tekirdağ, saray ilçesi köyleri ve mahalleleri

Konu Okunuyor
Moderatör yok Bu kategorideki ziy.sayısı1 kişi aktif Bu konuya cevap vereceğim Bu kategoride yeni konu açacağım
12 Mart 2010 Cuma Okunma :Bugün 4 Toplam 8544 Konuyu Takip Listeme ekle Bu konuya cevap vereceğim
yoncam (SA)
Konu-1652 : %72
Mesaj-3046 : %77
yoncam
TEKİRDAĞ
Erkek Yaş:36
Mühendis
Teşekkür Et İçeriğe puan ver Üyeye mesaj gönder Konuyu arkadaşına öner Üyenin tüm kayıtları

TARIM FUARI 27-30 MAYIS 2010 KARAEVLİ KÖYÜ-TEKİRDAĞ Puan : #4606

DLG-ÖÇP TARLA GÜNLERİ 2010

DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2010 fuarı, 27-30 Mayıs 2010 tarihlerinde Türkiye’de ilk kez ve 250 bin m2 gibi geniş bir açık alanda uygulamalı örneklerle sergilenecek. Çiftçiler, akademisyenler, ziraat mühendisleri, distribütörler ve tarıma ilgi duyan herkes hem gübre, tohum ve ilaç firmalarının örnek tarla sergilerini gezebilecek, hem de mekanizasyon firmalarınca sunulan teknolojik ve yeni ürünleri doğrudan doğruya firma yetkilileri ve teknik uzmanların eşliğinde görerek bilgi alma imkanına kavuşacaklar.


Türkiyenin ilk Açık Hava Tarım Fuarı Karaevli Köyünde Açıldı


--------------------------------------------------------------------------------

Türkiyenin ilk uygulamalı Açık Hava Tarım Fuarı DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2010, Garanti Bankasının desteğiyle, Tekirdağın Karaevli Köyünde başladı.

--------------------------------------------------------------------------------
Türkiye’nin ilk Açık Hava Tarım Fuarı Karaevli Köyü’nde Açıldı

Türkiye’nin ilk uygulamalı Açık Hava Tarım Fuarı DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2010, Garanti Bankası’nın desteğiyle, Tekirdağ’ın Karaevli Köyü’nde başladı. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları’nın açılışını yaptığı, Alman Tarım Birliği (DLG) ve Önder Çiftçi Projesi’nin (ÖÇP) ortaklaşa kurduğu DLG Fuarcılık Ltd. Şti. tarafından düzenlenen fuar, 30 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek. 250 dönüm birinci sınıf tarım arazisi üzerinde gerçekleşecek fuarda, alternatif ürünler, iyi ve farklı tarım uygulamaları, yeni teknolojiler uygulamalı olarak sunulan Tarla Günleri’ne yurtiçi ve yurtdışından çiftçi örgütleri, bayi ve distribütörler, ziraat mühendisi ve uzmanlar, öğretim görevlisi ve akademisyenlerden oluşan 25.000’in üzerinde ziyaretçinin katılımı gerçekleşiyor.Fuarın sponsorları arasında yer alan Garanti Bankası’nın KOBİ Pazarlama Koordinatörü Cenk Kaan Gür “Dünyada ve ülkemizde, önceleri, tarımsal bankacılık denildiğinde sadece bitkisel ve hayvansal üretim döneminde işletmelerin finansmanına yönelik işletme ve yatırım kredileri sunulması anlaşılıyordu.. Günümüzde ise tarlada belli kalite ve standartta üretimden, ürünlerin depolanmasına, modern işleme teknikleriyle mamül elde edilmesinden, tasnif ve paketlemenin yapılıp pazarlama kanallarının kullanılarak tüketicilere ulaştırılmasına kadar her aşamada ortaya çıkan finansman ihtiyacı tarımsal bankacılığın ilgi alanına giriyor. Garanti Bankası da 2007’den bu yana tarıma yönelik finansal desteği giderek arttırarak, tarım stratejisi kapsamında, kalkınma plan ve programlarıyla uyumlu şekilde çiftlikten sofraya kadar sektörün her kesimi ve aşamasında ihtiyaç duyulan finansal desteği üreticilere sağlıyor. Geçen yıl sonu itibariyla faaliyet alanı tarım ve hayvancılık ol an müşterilerimize, yaklaşık 564 milyon TL tutarında tarımsal amaçlı kredi sunduk. Ayrıca, tarımsal yeniliklerin tanıtılması, tarımsal üretimin geliştirilmesi, verimliliğin, kalitenin ve buna bağlı olarak üretici gelirlerinin artırılması açısından yol gösterici olacağına inandığımız tarımsal etkinlikleri de memnuniyetle destekliyoruz. Bu kapsamda sponsoru olduğumuz Tarla Günleri’nin tarım sektöründe çok önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz.” dedi.

TEKİRDAĞ VALİSİ ZÜBEYİR KEMELEK

Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Tekirdağ'ın tarımsal üretimde Türkiye'de önemli bir yerde olduğunu söyledi.

Türkiye'de buğday üretiminin yüzde 5'inin, ayçiçeğinin yüzde 31'inin, kanolanın yüzde 36'sının Tekirdağ'da üretildiğini ifade eden Kemelek, ''Tekirdağ'da birim alandan elde edilen ürün miktarı Türkiye ortalamalarının çok üzerinde. Tekirdağ, karpuz ve kuru soğan gibi diğer ürünlerde de kendinden söz ettiren bir il. Bunda çiftçinin yeni teknolojiyi kullanması ve bilinçli üretim yapması da büyük önem taşıyor'' dedi.

ALMAN TARIM BİRLİĞİ BAŞKANI FUARA KATILDI

Alman Tarım Birliği (DLG) Başkanı Carl Albirecht Bartmer de, bu fuarın DLG adına Türkiye'de yapılan ilk fuar olduğunu belirtti.

Tarla Günleri Fuarının modern teknolojiyle birlikte ekilen ürünlerin aynı anda yer aldığı büyük bir organizasyon olduğunu anlatan Bartmer, fuarda üreticinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek her türlü imkanın sunulduğunu bildirdi.

Türkiye'de bulunan ve 10 bin yıl öncesine ait olduğu tespit edilen buğday tohumunun, bu ürününün ekilişinin çok eski zamanlara dayandığını gösterdiğini ifade eden Bartmer, sözlerini şöyle sürdürdü:

''10 bin yıl önce burada buğdayın yetişiyor olması bizi şaşırtıyor. 10 bin sene önce buğdayı bulup çoğaltan ve günümüze gelmesini sağlayan bu insanlara biz Avrupalılar olarak teşekkür ediyoruz. O günlerde öyle bir adım atılmış ki şimdi biz iki ülke olarak ortaklaşa tarımla ilgili bir fuar düzenleyebiliyoruz. Şu anda olan günümüze gelebilen bu tohumu en verimli şekilde kullanmak amacımızdır. ''

DLG Fuarcılık Limited Şirketi Genel Müdürü Nezih Suyaran “Fuarda 250 bin m2 alanda çiftçilere, 2009 Eylül ayından itibaren her firmanın kendi parsellerinde yapılmış olan ekim, ilaçlama ve gübreleme uygulamalarının etkileri sunuluyor. Aynı zamanda lider mekanizasyon firmaları fuar alanında ürünlerini uygulamalı olarak gösterecek.. DLG ve ÖÇP gibi tarımı çok iyi bilen iki kurum tarafından gerçekleştirilen fuarda sadece çim alan 45 bin m2. Ziyaretçilerin çim üzerinde yürüyebilecekleri fuar, aynı zamanda çevreci özellikte bulunuyor.. Fuar alanının etrafına kanola bitkisi ektik. Kanola bitkileri doğal çiti oluşturacak.” dedi.

Yurtdışından gelen katılımcıların Türkiye'ye 3-4 milyon dolar döviz bırakacağını tahmin ettiklerini söyleyen Suyaran, “Uluslararası bu fuarla, yerli firmalar yurtdışına açılma imkanı bulacak. Yerli üreticiler açısından bu bir şans. Aynı zamanda dünyanın lider tarım firmaları da kendilerini Türkiye’de tanıtacak distribütör bulma imkanına sahip olacak. Farklı ürünlerin tanıtımına olanak tanıyacak fuarda ziyaretçiler, en yeni teknolojiyi ve tarımsal bilgiyi görebilecek.” açıklamasını yaptı.

DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2010

Ekime elverişli, 250 dönüm alanda gerçekleştirilen fuarda; zirai ilaç, tohum, gübre, fidan, sulama ve hayvancılık firmaları bir araya gelerek ürünlerini uygulamalı olarak gösteriyor.

Ziyaretçiler, makine deneme parkurlarında; traktörleri, toprak işleme aletlerini, gübre-ilaçlama-hasat makinelerini, balyalama ve taşıma ekipmanlarını uygulamalı olarak görme imkânını buldular

DLG-ÖÇP Tarla günleri 2010’da danışmanlık firmaları, sera alet ve ekipman üreticileri, biyoenerji firmaları ve tarıma hizmet veren kuruluşlar da bilgilendirme yapıyor.. Doğal çit olarak kanola bitkisiyle çevrelenmiş fuar alanında iki restoran ve bir forum mekanı yer alıyor Katılımcı firmalar ve akademisyenler, ziyaretçilere ürünleriyle ilgili veya teknik konularda seminer verme imkanını elde ediyor.
http://www.tarlagunleri.com/

Deneme AlanlarıMakina Demonstrasyon Alanları

Çim Kampüs Alanları

VİDEO İZLE
http://www.facebook.com/video/video.php?v=364590583538&oid=18471164947


29 Mayıs 2010 Cumartesi 09:54:06 tarihinde yoncam tarafından düzenlendiBu konuya 4 mesaj bırakılmış.
27 Mayıs 2010 Perşembe Alıntı yap Bu konuya cevap vereceğim Yukarı
yoncam (SA)
Konu-1652 : %72
Mesaj-3046 : %77
yoncam
TEKİRDAĞ
Erkek Yaş:36
Mühendis
Teşekkür Et İçeriğe puan ver Üyeye mesaj gönder Üyenin tüm kayıtları

  Puan : #4720

FUARIN AÇILDIĞI GÜN OLAN 27 MAYIS 2010 PERŞEMBE GÜNÜ ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR


Saanen keçileri
Kırmızı patates27 Mayıs 2010 Perşembe 17:48:57 tarihinde yoncam tarafından düzenlendi


27 Mayıs 2010 Perşembe Alıntı yap Bu konuya cevap vereceğim Yukarı
yoncam (SA)
Konu-1652 : %72
Mesaj-3046 : %77
yoncam
TEKİRDAĞ
Erkek Yaş:36
Mühendis
Teşekkür Et İçeriğe puan ver Üyeye mesaj gönder Üyenin tüm kayıtları

  Puan : #4721

FUARIN AÇILDIĞI GÜN OLAN 27 MAYIS 2010 PERŞEMBE GÜNÜ ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR29 Mayıs 2010 Cumartesi 09:53:51 tarihinde yoncam tarafından düzenlendi


28 Mayıs 2010 Cuma Alıntı yap Bu konuya cevap vereceğim Yukarı
bahcivan
Konu-0 : %0
Mesaj-1 : %0
İSTANBUL
Bayan Yaş:58
İhracat İthalat
Teşekkür Et İçeriğe puan ver Üyeye mesaj gönder Üyenin tüm kayıtları

  Puan : #4722

Merhaba Yoncam,

çok güzel ve kapsamlı bir çalışma olmuş, tebrik ederim. Siz bu kadar çok fotoğraf ile burada bu fuar hk. bilgi vermeseydiniz, nasıl bir fuar olduğu hk. bilgi sahibi olamayacaktım. Sizin çeşitli konularda verdiğiniz bilgileri takip ediyorum ve çok faydalanıyorum, çok teşekkürler.
Bu fuar bundan böyle her yıl yapılacak mı ? Bu yıl gitmem maalesef mümkün değil, eğer gelecek yıl yapılırsa gitmek isterim.

Verimli çalışmalarınızın devamını dilerim, selamlar,


NUYANIK
29 Mayıs 2010 Cumartesi Alıntı yap Bu konuya cevap vereceğim Yukarı
yoncam (SA)
Konu-1652 : %72
Mesaj-3046 : %77
yoncam
TEKİRDAĞ
Erkek Yaş:36
Mühendis
Teşekkür Et İçeriğe puan ver Üyeye mesaj gönder Üyenin tüm kayıtları

  Puan : #4725

Merhaba, teşekkürler.

Maalesef her yıl burada yapılmayacak. Türkiye de İlk kez ilimizde yapıldı ama seneye Adana da yapılacak. Türkiye nin her yerini gezecek bu fuar. Tam 6 il gezecek. O kadar büyük bir fuar ki bir günde tamamının gezilmesi mümkün değil. Gidip göremeyenler bir daha ömrünce böyle büyük bir tarımsal fuarı görebilmesi mümkün olmayabilir.[1]
Cevap yazabilirsiniz Bu konuya cevap yazabilirsiniz
*
 

Bazı istatistiksel değerler 30 dakikada bir güncellenmektedir.Güncellenmeye 4 dakika kaldı.
 Derece  Konu  Mesaj  Aldığı Teşekkür
Yoncam (SA)
Quangvinhdd
Kalsiyum (SA)
İstanbullu
Biberci
Yoncam (SA)  %72
Kalsiyum (SA)  %3
İstanbullu  %3
Admin (SA)  %1
Arabaoyunu  %0
Gurudge  %0
Yoncam (SA)  %77
Quangvinhdd  %5
Kalsiyum (SA)  %3
Biberci  %1
Osman_zburnu  %0
Admin (SA)  %0
Yoncam (SA) 10
Kalsiyum (SA) 4
Dryolcu 3
Yaren 2
Gecegecesiir (SA) 2
Osman_zburnu 2
Bugün giriş yapanlar :
En yeni üyelerimiz :
Mkuser , Braveheart , Mehmetik , Webmaster , Sanyovttp , Davetiye , Ads01 , Silent33 , Bitkidunyasi , Medyapolnet , Zamanteknoloji , Cerkes , Seojan , Egitimindir , Kanvastablo , Lord4161 , 781985 ,
Bugün doğan üyelerimiz :
Elbeli , 1 üyemizin bugün doğum günü ;Doğum gününüz kutlu olsun.
Bizi okuyanlar nerede yaşıyorlar Aktif Konular & Son Konular Diğer İstatistikler
Ürünler hakk305;nda merak ettikleriniz
Yararlı siteler
Bertolini dizel çapa makinas305; 7.5 hp 7 vites 411 cd
Benzinli çapa makinas305; 6.5 hp 3 vites 215 emak motor
Honda antrac 200 çapa makinas305; / benzinli
Lityum 304;yon akülü testere ake 30 lı
Ceviz 304;thal etmek türkiyeye yak305;351;305;yor mu ?
Çiftlikte yarış
Hükümetin tarım konusundaki acil eylem planı
Buzdolabından civciv çıkacak
Gübreleme konusunda uygulamada görülen bazı hatalar?
Sanalda en iyi radyo dinleme sitesi
Ana kategori :3
Alt Kategori :30
Toplam Konu :2264
Toplam Cevap :3916
Online Üye :0
Misafir :10
Toplam :10

forum.saraytarim.gov.tr | forum@saraytarim.gov.tr | © 2014
Saray İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Kat=1 SARAY - TEKİRDAĞ, Tel: 0282 768 10 03, Faks: 0282 768 21 17

Efkan Forum V.5.0 © 2005-2007 Tasarım Kodlama Efkan Ay

Üye Sayımız :857 | Bugün :167 | Bugün Çoğul :1690 | Toplam Tekil :1008772 | Toplam Çoğul:7874032 | İp No :54.82.89.114